
to zrobić, aby wrócić do zdrowia. Zdrowie psychiczne jest równie ważne, co zdrowie fizyczne, a może nawet ważniejsze. Dlatego niezwłoczna psychoterapia jest pierwszym krokiem do jego odzyskania. Pomocna może być także terapia grupowa, dzięki której zrozumiemy, że inni są z nami.
Czasami są to problemy natury zawodowej
Każdy z nas ma od czasu do czasu swoje własne problemy. Czasami są to problemy natury zawodowej, innym razem związane są z naszą rodziną, partnerem lub przyjaciółmi, z którymi utrzymujemy kontakt.
Niestety coraz częściej problemy te mają również podłoże psychiczne. Nie dziwi więc, że coraz więcej Polek i Polaków decyduje się na cotygodniowe wizyty u psychologa lub terapeuty.
Rozwiązania i porady takie jak psychoterapia czy też terapia grupowa stają się coraz częściej jedynym wyjściem dla osób, które muszą zmagać się z depresją.
W chwili pierwszego spotkania rusza tzw
Czym różnią się terapia grupowa i indywidualna?
Ta pierwsza skupia się na relacjach pomiędzy uczestnikami grupy. W chwili pierwszego spotkania rusza tzw. proces grupy. Ma on swoją dynamikę i zależny jest od tego, z czym przychodzą poszczególne osoby oraz jakie emocje odzywają się w nich przy kontakcie z drugim człowiekiem. Psychoterapia indywidualna sprawia, że najważniejsza staje się relacja pomiędzy klientem a terapeutą. Dzięki temu klient może przyjrzeć się swoim schematom reagowania, uzdrowić traumy i ponownie zaufać.
Problemy z depresją
Nie od dziś wiadomo, że depresja i problemy o charakterze psychicznym są jednym z największych zagrożeń dzisiejszego świata. Wszyscy żyjemy w ciągłym biegu, jesteśmy wiecznie zestresowani i spóźnieni na wszystko, ciągle wymaga się od nas coraz więcej i więcej. To tylko niektóre z przyczyn coraz częstszych depresji u młodych Polek i Polaków.
Czy da się z tym jakoś walczyć? Są pewne rozwiązania takie jak terapia grupowa czy psychoterapia, ale nie zawsze działają. Czasami niestety potrzebne są również odpowiednie leki. Z pomocą mogą przyjść psychiatrzy, którzy mogą wystawić odpowiednią receptę.